Instalacje odgromowe

Bezpieczeństwo

Instalacje odgromowe Skuteczność i estetyka

Wykonujemy instalacje odgromowe wewnętrzne i zewnętrzne, których zadaniem jest zapewnienie budynkowi i obecnym w nim osobom jak największego bezpieczeństwa przed wyładowaniami elektrycznymi.

Zgodnie z obowiązującym prawem montaż instalacji odgromowej jest obowiązkowy w przypadku każdego budynku o powierzchni powyżej 500 m² i wyższych niż 15m. Jeśli budynek wykonany jest z materiałów łatwopalnych, wówczas musi być wyposażony w instalację odgromową bez względu na wielkość. Nasza oferta obejmuje nie tylko montaż instalacji, ale też fachowe doradztwo w wyborze osprzętu, wykonywanie pomiarów elektrycznych oraz sporządzanie kompletnej dokumentacji z realizacji zlecenia.

Z jakich elementów składa się instalacja odgromowa?

Typowa Instalacja odgromowa budynku zgodna z normą PN-EN 62305-1:2011 składa się z elementów takich jak:

  • • Zwody pionowe i poziome,
  • • Przewody odprowadzające,
  • • Uziomy.

Poszczególne elementy dobiera się w zależności od rodzaju pokrycia dachowego, ale zasada działania instalacji odgromowej jest zawsze taka sama. Zwody przejmują na siebie energię wyładowania atmosferycznego, następnie prąd przechodzi do przewodów odprowadzających, które bezpiecznie odprowadzają go do uziomów. Uziomy rozpraszają energię z pioruna.
Choć obowiązek montażu instalacji odgromowej dotyczy tylko niektórych budynków, zachęcamy do jej założenia również wtedy, kiedy nie jest to obowiązkowe. Instalacja pozwala lepiej chronić sam budynek, mieszkańców oraz znajdujący się wewnątrz sprzęt RTV/AGD podłączony do sieci elektrycznej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Działamy na terenie miast, takich jak Rydułtowy, Rybnik i okolice.

Kontakt

Potrzebujesz naszych usług? Daj nam znać!